Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, to miejsce które jest centralną atrakcją nadmorskich okolic.

Muzeum Rybołówstwa to miejsce, gdzie poznać można dzieje rybołówstwa nad Bałtykiem. Zawód Rybaka nie był łatwym zawodem, dlatego też w Niechorzu odwiedzając Muzeum można poznać cała pracę rybaka od A do Z. Muzeum gromadzi i zbiera zabytki, które maja związek z rybakami, ich pracą ale i całym działem rybołówstwa. Muzeum znajdziecie przy alei Bursztynowej w XX wiecznej willi. 3 piętra willi to sale muzealne przedstawiające ekspozycje dotyczące łodzi rybackiej, kutrów oraz samych ryb, które do dnia dzisiejszego są łowione w morzu Bałtyckim.

Również w letnie popołudnia w Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu zobaczyć można wystawę żywych ryb, pt. „Drapieżniki z mórz i oceanów”. Również wartą uwagi wystawą będzie edycja Rybołówstwa bałtyckiego i zobaczenia fotografii Gminy Rewal z lotu Ptaka.

Kto chce poznać życie rybaka, może przyjechać do Niechorza i odwiedzić to miejsce.

Niechorze to dobrze znana wioska rybacka, między morzem Bałtyckim a rekreacyjnym Jeziorem Liwia Łuża. W części starszej miasteczka zobaczyć można XIX wieczne zabudowania oraz kutry rybackie nad samym morzem. W dzisiejszych czasach w Niechorzu można spotkać rybaka, który wczesnym rankiem wypływa na łowy. A co do gastronomii w Niechorzu, najlepsze rybki zjecie w smażalniach ryb, zawsze świeże i chrupiące 🙂

molo, Latarnia morska, baza rybacka to tylko niektóre z atrakcji Niechorza. Pamiętajcie, że przy odrobinie szczęścia na plaży w Niechorzu możecie spotkać fokę Depkę, lubią one tą nadmorską plaże i gdy tylko przychodzi wakacyjny sezon wypływają one na brzeg i przyglądają się turystom. Ale nie warto podchodzić do nich bliżej, bo mogą się przestraszyć i uciec.

Plaże w Niechorzu są piaszczyste, czyste i chwila odpoczynku nad brzegiem morza dobrze zrobi każdemu.