Spacer po Mielnie – zapraszamy

Mielno to miejscowość położona w południowo-zachodniej części Polski nad Morzem Bałtyckim. Wieś znajdziemy nieopodal Koszalina. Jest umiejscowiona na mierzei, która oddziela Bałtyk od jeziora Jamno. Zaskoczy nas doskonałym klimatem. Piękna plaża, strzeżone kąpielisko, liczne kawiarenki, restauracje, puby, a także szeroka baza noclegowa. Z pewnością spędzimy tutaj miło czas.

W Mielnie i okolicy czeka na nas sporo ciekawych atrakcji turystycznych. Nieopodal plaży znajdziemy park linowy [https://pl-pl.facebook.com/parklinowytukan/]. Miejsce dostarczy nam dawkę adrenaliny oraz wiele niezapomnianych emocji. Liczne przeszkody są wyzwaniem dla śmiałków, którzy chcą je pokonać. Atrakcja jest dostępna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Znajdziemy tu trasy o różnych stopniach trudności. Instruktorzy pomogą nam w każdym momencie. Najwyższy tor przeszkód znajduje się 12 metrów nad ziemią. Stanowi najtrudniejszą trasę, wymagającą dużej sprawności fizycznej.

W Mielnie znajdziemy też wiele przyjemnych uliczek i bulwarów. Piękna droga wiedzie z Mielna do Mielenka. Aleja Lipowa to doskonałe miejsce na letni spacer. Zjawiskowe, 150-letnie drzewa najlepiej prezentują się wiosną i jesienią. Niemniej jednak warto udać się w tę okolicę o każdej porze. Ścieżka nie jest długa, ma około 2 km. Doskonałym miejscem do spacerowania jest także bulwar nadmorski. Deptak położony nad morzem dostarczy nam wiele pięknych widoków. Przyjemna trasa odkryje przed nami wiele uroczych kawiarenek oraz restauracji. Po drodze zobaczymy kolorowe stoiska i sklepiki. Możemy tutaj zakupić pamiątki albo sprzęt na plażę, jak parawan czy leżak.

Mielno jest zlokalizowane niedaleko Koszalina. Warto przy okazji odwiedzić to miasto i poznać ciekawe miejsca. Uważa się, że najcenniejszym zabytkiem miasta jest Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP. Kościół powstał w latach 1330–1333. Trójnawowa bazylika posiada potężną, charakterystyczną wieżę. W środku znajdziemy wiele wartościowych dzieł sztuki. Dwa rzędy sześciu masywnych filarów symbolizują dwunastu apostołów. Zobaczymy tu także figury świętych, rzeźbione w drzewie dębowym w 1512 roku oraz krucyfiks gotycki z XIV wieku. Uwagę zwracają także ciekawe żyrandole-pająki z 1666 roku. Katedra posiada cztery dzwony.

Miejscowość może pochwalić się szeroką bazą noclegową [meteor-turystyka.pl]. Bez problemu znajdziemy tutaj odpowiednie miejsce, w którym można spędzić miło czas. We wsi funkcjonują hotele, ośrodki wypoczynkowe oraz pensjonaty. Znajdziemy tu także pokoje gościnne oraz domki letniskowe. Do wyboru mamy również kempingi i kwatery prywatne.

2 thoughts on “Spacer po Mielnie – zapraszamy

  1. park linowy to idealne miejsce dla ruchliwych dzieciaków i lekko zmęczonych rodziców 🙂

Dodaj komentarz